Wstępniak – przeczytaj zanim zaczniesz czytać

Popkulturalny? A po co to komu?

Zdjęcie-0586Jeśli należysz tej specyficznej części społeczeństwa, która podwyższa średnią czytelnictwa w swoim kraju, twoje półki uginają się od książek i komiksów, a ty nie zamierzasz przestać i wciąż dokładasz kolejne, pożerając je dosłownie w każdej sytuacji, nie możesz siedzieć jak mysz pod miotłą. Wrażenia, emocje i, że tak powiem, rozkminy rozerwą cię na strzępy. Czasem jedynym sposobem na spuszczenie odrobiny powietrza jest znaleźć odpowiednich rozmiarów skrzynię, wspiąć się na nią i głośne wyrażenie swoich emocji. Tak, by usłyszała cię resztą świata. Jeżeli w dobie empetrójek, niczym istota z jakiejś dziwnej retro – planety, wciąż kupujesz płyty, jarasz się bookletami i ekskluzywnymi wydaniami; jeżeli nic nie równa się dla ciebie przyjemności kompletowania i  patrzenia na swój zasobny regał z cedekami, musisz to jakoś wyrazić! Jeśli kochasz muzykę, masz o niej wiedzę wręcz encyklopedyczną, nie ma dla ciebie innego wyjścia. Musisz krzyczeć. Zapewne też oglądasz filmy. Nowymi przygodami Kapitana Ameryki cieszysz się w równym stopniu, co kolejnym obrazkiem Wesa Andersona, czy Davida Cronenberga, prawda? Przyznaj się kolego/koleżanko, z jakimi wypiekami czekałeś/łaś na najnowszą odsłonę Batmana, albo nowy film Scorsese? Przy okazji doskonale bawiłeś się na ostatnim Allenie. I jak, dali radę, czy zawiedli? No, dalej, napisz o tym! Ja zamierzam.

Popkulturalny nie faworyzuje konkretnych przejawów kultury. Rachunek jest jest prosty: książka = komiks = muzyka = film.

No właśnie, kim jestem?

Jestem piarowcem, copywriterem, dziennikarzem i geekiem (kolejność dowolna), a Ty odwiedzasz właśnie mój pub dla popkulturoholików. Usiądź wygodnie i wybierz coś dla siebie. Nowe drinki staram się serwować, kiedy tylko pozwala mi na to czas. Nie uznaję półśrodków, dlatego publikuję tylko wtedy, kiedy wiem, że składniki są najlepsze, a moja forma odpowiednia, bym mógł wymieszać je w jak najlepszy sposób. Życzę pysznej lektury. Mam nadzieję, że nie zawsze będziesz się ze mną zgadzać.

Złap mnie również na facebooku: https://www.facebook.com/Popkulturalny

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s